Cluburile Rotary Iași, Rotary Timișoara și Rotary Suceava Cetate au deosebita plăcere de a vă invita miercuri, 15 decembrie, începând cu ora 17.30, la webinarul Rotary Impact, Ediția a III-a, organizat în parteneriat profesional cu platforma RoDiabet.ro și dedicat centenarului descoperirii insulinei.

Anul 2021 marchează centenarul descoperirii insulinei, considerată una dintre cele mai mari realizări medicale din toate timpurile, care continuă să salveze milioane de vieţi în întreaga lume. Pentru a celebra acest moment și a pune în evidență drumul și progresul înregistrate din acel punct până în 2021, alături de provocările pe care viitorul le dezvăluie, vă așteptăm alături de noi, la o discuție cu scop de informare și conștientizare.

Întâlnirea se va desfășura pe platforma ZOOM și are o durată estimată de 90 minute.

Puteți confirma participarea aici.