În data de 19.12.2017 am fost invitați de copilașii din Centru să participăm la Serbarea de Crăciun.

Membri Rotary Iași, Cintia Colibaba, Aurica Ichim, Ioana Gamen, Radu Irimia, împreună cu mai tinerii colegi din Rotaract Iași, Anisia Alexa, Darius Apetroaei, Adrian Bujor, au participat la această serbare și au fost ajutoarele Moșului, mergând cu cadouri. Beneficiind de ajutorul partenerilor de la Quatro Grup Distribution și a fostului Președinte Rotary Iași, Mihai Moroșanu, am putut duce fiecărui copilaș dulciuri, fructe, sucuri, cozonac și am dotat Centrul cu un cuptor cu microunde și cană electrică de pregătirea ceaiului.

Pe lângă darurile de la Rotary copiii au primit alte cadouri prin proiectul desfășurat la propunerea colegului Adrian Bujor – Moș Crăciun Există, prin care 24 de scrisori către Moș au fost redirecționate către niște binefăcători și îndeplinite dorințele.

Mai multe imagini